wtorek, 20 kwietnia 2010

AdBlock

Chyba najbardziej popularna wtyczka z Mozilli Firefox dostępna jest także dla Google Chrome. AdBlock - czyli skuteczne blokowanie reklam na stronach www! 
Ten dodatek pozwala nam wybrać filtry, które umożliwiają nam blokowanie reklam z popularnych hostów. Filtry dostępne są od razu po instalacji, ale możemy także utworzyć własne aby skutecznie walczyć ze wszędobylskimi reklamami. 
Dla użytkowników w Polsce najbardziej polecam subskrybować następujące filtry Chrome AdBlock custom filters i EasyList (recommended)Oraz dodać do listy  Polski filtr z tej listy.


Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby  dodać do AdBlocka listę stron www na których chcemy aby reklamy były pokazywane (skrót klawiszowy - Ctrl-Shift-L)


Dodatkowo polecam zainstalować małe rozszerzenie do AdBlocka, mianowicie - Browser Button for AdBlock.
To rozszerzenie tworzy nam przycisk obok pasku adresu z którego możemy szybko przejść do opcji AdBlocka, lub wybrać czy ma on blokować reklamy na aktualnej stronie lub domenie.


Link do wtyczki - Adblock dla Google Chrome

5 komentarzy:

 1. a o tym Browser Button for AdBlock to nie wiedzialem, przyda si (:

  OdpowiedzUsuń
 2. Adblock to fajny program bo niema reklam

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam

  Poniżej instrukcja jak zainstalować wtyczkę adblock plus w chrome

  http://www.zaradni.pl/porada/4746,jak_pozbyc_sie_reklam_w_chrome_adblock_plus_dla_chrome

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Adblock Plus jest po prostu lipny...

   Usuń
 4. Ale są nowe odświeżane raz na tydzień. http://certyficate.it/polski-filtr-reklam-do-adblock-plus/. Polskie filtry do adblock plus.

  OdpowiedzUsuń